Xiaomi Redmi P27FBB-RA 27" FHD 100Hz Professional Monitor
Product Code 32727
Brand XIAOMI
Key Features
  • Model: P27FBB-RA
  • Resolution: Full HD (1920 x 1080)
  • Display: IPS, 100Hz, 6ms
  • Ports: 1x HDMI, 1x DisplayPort
  • Features: Borderless Design
  • View More Info
Payment Options
Specification
Display Features
Display Size27-inch
Display TypeLED
Panel TypeIPS
ResolutionFHD (1920x1080)
Aspect Ratio16:9
Refresh Rate100Hz
Response Time6ms
CurvatureFlat
Audio Features
Speaker (Built In)N/A
Connectivity
Display Port1x DisplayPort
HDMI1x HDMI
Mechanical Design
Vesa Wall Mount75 x 75mm
Physical Specification
ColorBlack
Dimension680 x 110 x 430mm
Weight4.84 kg
Warranty Information
Warranty1 Year Warranty
Description
The Xiaomi Redmi P27FBB-RA is a professional monitor offering stunning visuals, smooth performance, and versatile connectivity. The visuals on the Xiaomi 27-inch LED IPS display are clear and vibrant thanks to its 1920 x 1080 (FHD) resolution. Wide and accurate color reproduction is ensured by the Redmi P27FBB-RA Monitor's 16:9 aspect ratio, 178-degree viewing angle, 250-nit brightness, and 72% NTSC color gamut coverage. A smooth and responsive gaming and video experience is offered by the Redmi Professional Monitor, which also boasts a 100Hz refresh rate and a 6ms response time. You can connect the Xiaomi Redmi P27FBB-RA 27" Professional Monitor to a variety of devices thanks to its support for HDMI and DisplayPort connections. A professional monitor that blends quality, performance, and practicality is the Xiaomi Redmi P27FBB-RA.
Buy Xiaomi Redmi P27FBB-RA 27" FHD 100Hz Professional Monitor From CCTV Shop
In Bangladesh, you can get original Xiaomi Redmi P27FBB-RA 27" FHD 100Hz Professional Monitor From CCTV Shop. We have a large collection of latest Xiaomi Monitor to purchase. Order Online Or Visit your Nearest CCTV Shop Shop to get yours at lowest price. The Xiaomi Redmi P27FBB-RA 27" Professional Monitor comes with a 1 Year Warranty.
What is the price of Xiaomi Redmi P27FBB-RA 27" Professional Monitor in Bangladesh?
The latest price of Xiaomi Redmi P27FBB-RA 27" Professional Monitor in Bangladesh is 15,399৳. You can buy the Xiaomi Redmi P27FBB-RA 27" Professional Monitor at best price from our website or visit any of our showrooms.
Questions (0)
Have question about this product? Get specific details about this product from expert.
textsms
There are no questions asked yet. Be the first one to ask a question.
Reviews (1)
Get specific details about this product from customers who own it.
5 out of 5 star star star star star
star star star star star
Xiaomi Redmi P27FBB-RA 27" FHD 100Hz Professional Monitor is very good for regular use. Thanks to CCTV Shop.